SIKCA SORULAN SORULAR

Yurdumuzda 1 belletmen öğretmenimiz ve 1 güvenlik görevlimiz gece boyunca öğrencilerimizle birlikte kalmaktadır
Yurdumuzda gece boyunca 1 güvenlik görevlimiz bulunmaktadır. Yurt girişi ve çevresi, yurt içindeki tüm katlar ve genel mekanlar kayıtlı kamera sistemi ile kontrol edilmektedir. Koridorlarımızda yangın sensörleri, kuru tozlu ve gazlı yangın söndürücüler ayrıca hortumlu yangın istasyonları, yangın kapıları bulunmaktadır. Tüm yurt çevresi tellerle çevrilidir.
-
Yurdumuz metro ve otobüs duraklarını çok yakındır. Öğrencilerimiz belediye otobüsleri ve metroyu kullanarak okullarına ulaşmaktadır.
- T.C vatandaşı veya Türkiye'de oturma izni olan soydaş olmak, - Ortaokul mezunu olmak, - Ailesi Bursa ili sınırları içinde oturan, fakat ailesinin ikamet ettiği yerleşim biriminde ortaöğretim kurumu bulunmayan veya ailesi Türkiye'de ikamet eden ve Bursa'daki ortaöğretim kurumunu kazanmış olmak - Maddi olanaklardan yoksun olmak -Çağdaş, laik, Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyen genç olmak -Ortaokul mezuniyet notu 4,50 ve üzerinde olmak -Ortaöğretim kurumları sınavına (TEOG) girip, bir liseyi kazanmış olmak.